تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

کودتای آمریکایی ـ انگلیسی 28 امرداد ، « علیه دولت ملی » یا علیه « فرمان‌روایی ملت و اطاعت حکومت »

  Pan Iranism

  پاینده ایران
  کودتای آمریکایی ـ انگلیسی 28 امرداد ، « علیه دولت ملی »
  یا علیه « فرمان‌روایی ملت و اطاعت حکومت »

  سرانجام ملت و مردم ایران ، با گذشت 44 سال از خیــزش شکوهمند و فراگیر مشروطیت ، با خیزشی فراگیر و شکوهمند دیگر در قالب « ملی کردن صنایع نفت در سرتاسر کشور » در فرجامین روز سال 1329 ، توانست « دولت ملی » را بر پا کند و به گوهر ( جوهر ) مشروطیت ایرانی ، تجسم بخشند . مردم ایران ، سرانجام توانستند دولتی بر سر کار آورند که در آن « مردم فرمان برانند و حکومت اطاعت کند » یا به سخن دیگر این ملت و مردم ایران بودند که توانستند برای نخستین ‌بار در سده‌ی بیستم میلادی ، در میان همه‌ی ملت‌ها و مردمان جهان ، به « سالارمندی » راستین مردم دست یابند و. چنان که گفته شد ، نظاماتی بر پا کنند که در آن : مردم فرمان برانند و حکومت اطاعت کند .
  چنین نظاماتی را نه بیگانگان با هر ظاهر و شکل و در هر قطب و جناح ، می‌پسندند و نه عوامل هیات فاسد حاکمه که در نبود دولت ملی‌، برکرسی‌های قدرت ظالمانه نشسته بودند . این چنین بود که بیگانگان ، هنگامی که همه‌ی ترفندهایشان برای سرنگون ساختن « دولت ملی » نافرجام ماند ، در یک ائتلاف تنگاتنگ با عوامل فاسد حاکمه ، دست به کودتای نظامی زدند .
  از یاد نبریم که در این کودتا ، غرب و شرق در یک جبهه قرار داشت و عوامل داخلی آنان نیز از عناصر « ارتجاع سیاه » تا عوامل « چپ ‌سرخ » در قالب جبهه‌ی « توده ـ نفتی » برای به سقوط کشانیدن « دولت ملی » یا نماد : « فرمان‌روایی ملت و مردم و اطاعت حکومت» متحد شدند .
  در این میان ، خیانت و هم‌کاری عوامل داخلی با کودتاگران ، عامل اصلی موفقیت کودتای انگلیسی ـ آمریکایی در روز 28 امردادماه 1332 بود .
  حزب‌ پان‌ایرانیست ، با باور ژرف و راستین به اصل « دولت ملی » یا فرمان‌روایی مردم و اطاعت حکومت ، با همه‌ی توان در کنار و پشتــیبانی دولــت‌ملی قرار گرفــت و در درازای مبارزه از هیچ فداکاری دریغ نکرد و هرگز و در هیچ لحظه‌ای نهضت ملی و پیشوای آن « دکتر محمد مصدق » را تنها نگذاشت .
  امروز نیز مانند دیروز ، حزب پان‌ایرانیست با باور خدشه‌ناپذیر به دولت ملی یا نظاماتی که در آن مردم وملت فرمان رانند و حکومت اطاعت کند ، نبرد را در راه برپایی « دولت ملی » پی می‌گیرد .
  ننگ و نفرت بر آمریکا و انگلیس و نیز همه‌ی عوامل داخلی آنان در کودتای 28 امرداد .
  درود بر دکتر محمد مصدق پیشوای مبارزه ضد استعماری ملت و مردم ایران و رییس دولت ملی .
  افتخار بر حزب‌پان‌ایرانیست ، سنگر استوار ناسیونالیسم ایران و باورمندان راستین به « دولت ملی » یا فرمان‌روایی مردم و ملت و اطاعت حکومت .

  پاینده ایران
  28 امردادماه 1395
  دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست
  ( هیات اجرایی / هاج )

   


  این مطلب تا کنون 71 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : مردم ,دولت ,اطاعت ,حکومت ,عوامل ,فرمان‌روایی ,مردم ایران ,اطاعت حکومت ,حکومت اطاعت ,عوامل داخلی ,داخلی آنان ,مردم فرمان برانند ,
  کودتای آمریکایی ـ انگلیسی 28 امرداد ، « علیه دولت ملی » یا علیه « فرمان‌روایی ملت و اطاعت حکومت »

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز شنبه 1 مهر 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر